Pes - nejlepší přítel člověka

Pes - nejlepší přítel člověka 1

Pes nejlepší přítel člověka

Jsou s námi, když se radujeme i když se trápíme. Tráví s námi volný čas, dovolené, výlety a pozorně poslouchají vše, co jim svěřujeme. Ti, kteří jsou vždy připraveni být nám věrně po boku, naši psi.  Jsou to naši miláčci, a tak se o ně musíme postarat.

Město Nové Sedlo eviduje v současné době 387 psů. Každý, kdo sdílí svůj domov se psem, musí svého pejska nahlásit na úřadě a každý rok za něj zaplatit poplatek. Za minulý rok vybralo Město Nové Sedlo na těchto poplatcích 82.967,-Kč. Z vybraného místního poplatku město Nové Sedlo nakupuje nové odpadkové koše, psí známky, hradí poštovné, náklady na vyvážení košů a čištění veřejné zeleně, chodníků a komunikací.

Právě znečištěné ulice jsou přitom jedním z nevíce ožehavých otázek lidí. Povinností každého majitele psa je po svém společníkovi uklidit. Každý pejskař by měl mít u sebe papírový nebo igelitový sáček. Majitelé psů musejí plnit své povinnosti. Ty vyplývají z vyhlášek města. (ODKAZ) Majitelé musí mít své psy na vodítku, pokud se pohybují na veřejnosti. Bez vodítka může pes pobíhat pouze na určených plochách pro venčení. Ve městě máme psí louku, která je v Revoluční ulici.

Kontroly pejskařů provádějí strážníci městské policie.

Problematiku chovu psů i koček upravuje znění zákona o ochraně zvířat proti týrání, který majitelům psů stanoví například povinnost mít psa zabezpečeného proti útěku ze soukromého pozemku.

Povinnosti páníčků
Nechat psa u veterináře očipovat.
Nahlásit psa na Městském úřadě Nové Sedlo a zaplatit místní poplatek.

Kam nesmím?
Zákaz vstupu psů na dětská hřiště.
Zákaz volného pohybu psů na silnicích.
Zákaz volného pohybu psů na veřejném prostranství.

Když se pes zaběhne
Zavolejte městskou policii na lince 156 nebo 602 891 265.
Kontaktujte útulky a veterináře v nejbližším okolí.
Sdílejte informaci o ztrátě psa na sociálních sítích, vylepte letáky ve svém okolí, a j.

Jak postupovat při nálezu psa?
Pokud najdete ztraceného nebo zraněného psa, volejte na linku městské policie 156 nebo 602 891 265. Pokud to okolnosti dovolí, je vhodné počkat se zvířetem do příjezdu hlídky nebo odchytové služby. Myslete ale na ochranu svého zdraví i lidí v okolí. Odbíhající nebo zraněná zvířata neodchytávejte – pokud můžete, zvíře sledujte.

Datum vložení: 25. 3. 2022 10:20