Charakter možného ohrožení

Možné ohrožení

Doručování zásilek osobám s trvalým pobytem na adrese ohlašovny

Je-li ve správním řízení údaj o místě trvalého pobytu úředně zrušen, je místem trvalého pobytu občana sídlo ohlašovny, kde ke zrušení trvalého pobytu došlo.

Informace o doručování písemností osobám s trvalým pobytem na adrese ohlašovny městského úřadu

Městský úřad Nové Sedlo upozorňuje, že od 1. 1. 2016 platí povinnost ohlašoven, v jejichž sídle má fyzická osoba trvalý pobyt, zajistit vhodné místo, kde bude možné uložit oznámení o uložení zásilky a výzvu s poučením (§ 10c zákona č. 133/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů).

Oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením pro občany, kteří mají adresu trvalého pobytu u Městského úřadu Nové Sedlo, Masarykova 502, 357 34  Nové Sedlo. Občan s touto adresou má možnost dotazem zjistit, zda pro něho byla doručovatelem zanechána výzva, a to v úředních hodinách osobně nebo telefonicky na telefonním čísle: 352 358 106, popř. e-mailem na podatelna@mestonovesedlo.cz.

V této souvislosti upozorňujeme, že Městský úřad Nové Sedlo umožňuje v souladu s výše uvedenou právní úpravou pouze uložení oznámení o uložení zásilky a výzvy s poučením, nikoliv již zásilky samotné. Městský úřad Nové Sedlo  není ze zákona oprávněn přebírat soukromou korespondenci fyzických osob. Vlastní zásilky zasílané osobám s adresou trvalého pobytu na ohlašovně na adrese Masarykova 502, Nové Sedlo jsou ukládány u pobočky České pošty Nové Sedlo.

Dále upozorňujeme, že z výše uvedené povinnosti ohlašoven nevyplývá povinnost ohlašoven aktivně informovat občany s adresou trvalého pobytu na adrese ohlašovny o tom, zda ohlašovna obdržela oznámení o uložení zásilky či výzvy s poučením.

V zájmu každého občana by mělo být učinění takových opatření, aby mu mohly být písemnosti doručovány tam, kde se fakticky zdržuje, případně využití všech možností vyplývajících z platné legislativy (např. zajištění „odnosu“ nebo „dosílky“ na poště, zřízení P.O.BOXU na poště, zřízení datové schránky, nahlášení doručovací adresy na ohlašovně).

INFORMACE PRO OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY - Máte evidovánu adresu trvalého pobytu na adrese sídla ohlašovny?

Zpracovala: Irena Slavíčková, DiS.

(původní a aktualizovaný článek: udalosti-ve-meste/aktuality/dorucovani-zasilek-osobam-s-trvalym-pobytem-na-adrese-ohlasovny-94cs.html?ftresult=trval%C3%BD)

Vytvořeno: 7. 8. 2020
Poslední aktualizace: 7. 8. 2020 07:28