Město Nové Sedlo
MěstoNové Sedlo

Na webových stránkách se pracuje.

Dodávka roušek pro Nové Sedlo

Distribuce roušek

Město Nové Sedlo obdrželo rovněž jako okolní města našeho regionu od státu pro své občany chirurgické roušky. Vedením města bylo předně rozhodnuto, že seniorům 70+ budou doručeny osobně tak, aby tato riziková skupina obyvatel nebyla zbytečně vystavována možnému ohrožení nákazou Covid-19. V pátek 19.2. se proto někteří vydali do terénu a s vervou se pustili do práce. Ti, kteří se na hladkém průběhu celé akce podíleli jsou: starostka Ing. Věra Baumanová, místostarosta Milan Pešák, radní Petr Mann, Jarmila Petříková spolu s Veronikou Krautzbergerovou, Irena Slavíčková, DiS, Mgr. Tomáš Pittel a za městskou policii Viktor Pavlík,DiS. Děkujeme jim za tuto práci.

Na území našeho města se nachází celkem 325 občanů s věkovou hranicí 70+ a výše. Číslo není malé, a tak byla distribuce rozvržena na více dní.

Ostatní občané si roušky mohou vyzvednout na třech místech – u místostarosty či starostky města a v městské knihovně – viz. samostatný plakát. Ve výjimečných případech budou po dohodě doručeny osobně – například pro nemoc či z jiného objektivního důvodu.

Na závěr uvádíme, že dle dodání vychází 2 roušky na každého občana našeho města, což nelze považovat zdaleka za dostačující. Proto rada města na svém zasedání dne 17.2.2021 rozhodla, že počet roušek pro každého občana zvýší na 5 a v případě potřeby uvolní finanční prostředky na nákup dalších ochranných prvků pro zajištění ochrany zdraví všech našich občanů. Nutno dodat, že zarážející otazník visí nad opatřením, které nyní výhradně preferuje užití respirátorů a dodávku roušek tak staví do mírně absurdního postavení. Dle dostupných informací bylo starosty našeho regionu na Ministerstvu zdravotnictví zažádáno o dodávku respirátorů z vládních rezerv, která by měla být schopna pokrýt potřeby každého občana obcí. Uvidíme tedy, jaký postoj Ministerstvo vůči obcím zaujme.

Datum vložení: 24. 2. 2021 21:37
Datum poslední aktualizace: 25. 2. 2021 8:03

Po 9:00-11:00 a 14:00-17:00

St  9:00-11:00 a 14:00-17:00

• Mimo tuto dobu budou neodkladné záležitosti vyřizovány Městským úřadem Nové Sedlo po předchozí telefonické domluvě.
  • Kontakty naleznete ZDE
  • Opatření - onemocnění Covid-19 ZDE

Zastupitelstvo města

Informace z našeho webu na chytrých telefonech. Mobilní aplikace – V OBRAZE.

Město Nové Sedlo

Masarykova 502
35734 Nové Sedlo

• 1397 1. zmínka