Charakter možného ohrožení

Daň z nemovitých věcí

Daň z nemovitých věcí  1v roce 2021

Daň z nemovitých věcí v roce 2021

Tak jako každý rok plyne v měsíci lednu lhůta pro podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí. Zákonná lhůta běží od 4.1.2021 do 1.2.2021. V této době musí podat daňové přiznání všichni vlastníci nemovitých věcí, u který došlo ve srovnání s předchozím rokem ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně. Jedná se např. o změnu výměry nebo druhu pozemku, zapsání nové budovy, koupi či prodej nemovité věci apod. Daň z nemovitých věcí je splatná k 31.5.2021. Finanční úřad žádá všechny poplatníky, aby nevolili osobní návštěvu úřadu pro své potřeby související s podáním daňového přiznání, ale přednostně využili možnosti telefonické konzultace na informačních linkách, které byly pro tento účel zřízeny na jednolitých pracovištích finančního úřadu. Pro Sokolov je to ( 352 328 352, 352 328 399. Na této lince finanční úřad poskytuje informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí. Volat můžete ve dnech:

Po, St 8:00 – 16:30 hod.

Út, Čt 8:00 – 14:30 hod.

Pá 8:00 – 13:30 hod.

Uvedená služba je zprovoznění od 4. ledna do 5. února 2021.

Samotné vyplnění daňového přiznání je možné provést také na daňovém portálu https://www.daneelektronicky.cz, jehož prostřednictvím lze zpracovat nebo činit podání daňového přiznání elektronickou formou.

Na závěr ještě poznámka, že pokud poplatník v předepsané lhůtě daňové přiznání nestihne podat, nebude ze strany správce daně sankcionován, nebude-li k tomu výslovně úředně vyzván.

Vytvořeno: 6. 1. 2021
Poslední aktualizace: 6. 1. 2021 16:18