OPŽP

Protipovodňová opatření města Nové Sedlo

Město Nové Sedlo obdrželo dotaci ze 4. výzvy „Operačního programu Životního prostřední 2014–2020“ na akci „Protipovodňová opatření města Nové Sedlo“ z prioritní osy 1, investiční priority 2, specifický cíl 1.4.3 – budování a rozšíření varovných, hlásných, předpovědních a výstražných systémů na lokální úrovni.

Realizací akce byl ve městě instalován nový spolehlivý bezdrátový rozhlas včetně zálohování proti výpadku elektrického proudu. Pro ozvučení města bylo osazeno 65 ks bezdrátových hlásičů se 163 kusy reproduktorů. Na MěÚ bylo instalováno nové vysílací pracoviště – bezdrátová ústředna s všesměrovými anténami, které byly umístěny na střeše MěÚ. Vysílací pracoviště bylo doplněno o modul k propojení na jednotný systém varování a vyrozumění. Na střeše městského úřadu je umístěno srážkoměrné čidlo, které měří množství srážkových vod. Jeho chod je zaznamenáván a následně zveřejněn na webových stránkách města. Dále byla v Chranišově umístěna ultrazvuková sonda včetně vodočetné latě, která snímá množství průtokových vod.

Celkové skutečné náklady projektu jsou ve výši 2.416.152,-- Kč včetně DPH a vlastní podíl města činil 724.845,60 Kč. Město obdrželo na projekt 70% dotaci z celkových výdajů. V současné době je nový rozhlas do 31. 3. 2017 ve zkušebním provozu a žádáme občany, aby případně nahlásili na MěÚ, v kterých místech obce je rozhlas např. příliš hlasitý nebo není vysílání rozumět. Po celém městě na sloupech veřejného osvětlení je umístěno 65 kusů hlásičů, které jsou očíslovány. Žádáme občany, aby nahlásili číslo hlásiče, v jehož místě je vysílání nesrozumitelné. Děkujeme za vaši spolupráci.