Oáza klidu, o.p.s.

Domov se zvláštním režimem Oáza klidu o.p.s. je soukromé zařízení rodinného typu.

Domov se zvláštním režimem Oáza klidu o.p.s. je soukromé zařízení rodinného typu. Prostředí domova na kraji malé obce je příjemné a klidné. Klientům je k dispozici zahrada s posezením v okolí domu. Dále pak společenské a relaxační prostory uvnitř. Domácí mazlíčci jsou věrnými společníky pro každého v domově.

Poslání

Posláním Domova se zvláštním režimem je vytvoření skutečného domova seniorům i dospělým, kteří jsou v důsledku chronického duševního či zdravotního postižení odkázáni na pomoc druhých. Naším nejvyšším posláním je zachování soukromí a lidských práv našich klientů, stejně jako morální právo na prostý život plný jistot a vlastních voleb.

Cíle

Cílem našeho zařízení je poskytovat kvalitní služby lidem, kteří naši pomoc potřebují (lidé s chronickým duševním nebo zdravotním postižením – Alzheimerova demence, stařecké a jiné demence, osoby se zdravotním postižením). Naše zařízení vyvíjí maximální snahu o integraci klientů a zachování jejich každodenních životů tak, jak je znali. Ctíme vlastní volby klientů.

Kapacita zařízení

44 lůžek

Principy poskytovaných služeb

• odbornost – máme vzdělaný a kvalifikovaný personál, který si neustále doplňuje poznatky v odborných kurzech za účelem zkvalitňování poskytované péče
  • ochrana práv obyvatel našeho zařízení – chráníme práva našich klientů v souladu se zákony a vnitřními pravidly našeho domova
  • diskrétnost – je důležitým prvkem při jednání a zacházení s klienty, zachováváním informací poskytnutých našimi klienty získáváme jejich důvěru
  • seberealizace klientů – naší snahou je, aby se naši klienti zabývali svými zálibami a koníčky, které je udrží v dobré fyzické a psychické kondici
  • respektování potřeb - veškerý personál našeho zařízení respektuje základní lidská práva našich klientů, ochranu osobní svobody, soukromí, osobní údaje a další jejich potřeby.

Činnost Domova se zvláštním režimem - Oáza klidu o.p.s. a jeho hospodářské zabezpečení, se realizují za finanční podpory Karlovarského kraje.

Více informací na http://www.oazaklidu.cz/

sociální služby