STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE MĚSTA

STRATEGICKÝ PLÁN ROZVOJE MĚSTA  1

Anketa a veřejné projednání

Vážení občané Nového Sedla,

jak jistě víte, v měsíci březnu tohoto roku město Nové Sedlo uspořádalo anonymní anketu mezi vámi, občany města o tom, jak jste spokojeni s životem v Novém Sedle, co byste rádi změnili, a jak si představuje jeho další rozvoj. Názory občanů by měly být pro vedení města inspirací na co se zaměřit, co vylepšit a jakým směrem dále pokračovat, aby se nám v našem krásném městě příjemně společně žilo. Děkujeme všem, kteří anketu vyplnili a přispěli svými nápady. Také děkujeme agentuře ABRI za spolupráci na zpracování celého dotazníku.

Dne 19.5.2021 proběhlo 1. veřejné projednání k přípravě Strategického plánu rozvoje města, kde jsme se s touto anketou seznámili. Diskuse probíhala ve spolupráci s vedením města a přítomnou veřejností. Druhé kolo projednání k přípravě Strategického plánu je naplánováno na 2.6.2021 a opět se těším na účast z řad veřejnosti.

Nyní k samotné anketě. Anketa byla k dispozici v papírové i elektronické formě a vyplnilo ji celkem 114 občanů, z toho 55 % žen a 45 % mužů. Věkově se nejvíce zapojili lidé ve středním věku, tedy kategorie 31 – 45 (34%) a 46 – 60 (24,8%). Nemalé množství odpovědí však přišlo také od seniorů (21,2%) a respondentů mladších 30 let (17,7%).  O délce pobytu ve městě  - od narození vyplnilo 49,1% respondentů a 50,9% občanů, kteří se do Nového Sedla přistěhovali. Co se týče místa bydliště, nejvíce odpovídajících (76,1% %) respondentů žije na sídlišti a ve staré části města, v Loučkách 21,2% a v Chranišově 2,7% odpovídajících. Mohli jste vyplnit více odpovědí z nabízených možnosti, tudíž součet odpovědí není 100 %. Procenta jsou pro přehlednost zaokrouhlena na jednotky. Také jste mohli napsat svou textovou vlastní odpověď, což velká část z Vás udělala a my to oceňujeme, protože odpovědi byly často velmi výstižné.

Rádi bychom představili konkrétní výsledky ankety, proto je zde přikládáme v PDF souboru v příloze tohoto článku. Nutno dodat, že  volné odpovědi respondentů jsou ponechány ve formě tak, jak byly zaznamenány online nástrojem. Odpovědi neprošly jazykovými korekturami.                                                                       Ing. Věra Baumanová, starostka města

Anketa pro občany Nového Sedla - Strategický plán - finální verze

Anketa pro občany Nového Sedla - Strategický plán.pdf