Prohlášení starostky města

Změna č. 1 Územního plánu Nové Sedlo

Vážení občané,

v minulých dnech občané ve svých příspěvcích na sociálních sítích zveřejňovali nepravdivé a neověřené informace. Tyto dezinformace pak vyvolávaly v ostatních lidech negativní reakce. Některé příspěvky byly vulgární a někdy až útočné. Myslím si, že u některých přispěvovatelů šlo o záměr a vyřizování si osobních účtů.

Dovolte mi, abych se k těmto dezinformacím vyjádřila.

Změna č. 1 Územního plánu Nové Sedlo probíhá rok a půl. Všechny podněty a připomínky byly zapracovány do Zprávy o uplatňování Územního plánu Nové Sedlo za období 2016 - 2020 a tato zpráva byla schválena zastupitelstvem města Nové Sedlo dne 9. 12. 2020 pod č. usnesení 76/2020. Pod usnesením č. 77/2020 zastupitelstvo města schválilo záměr na pořízení Změny č. 1 Územního plánu Nové Sedlo vyplývající z této zprávy. V dubnu a červnu 2021 podala společnost SUAS, právní nástupce, a.s. (dále jen SUAS) dvě žádosti o změnu Územního plánu. V první žádosti požadovali na části pozemků ve svém vlastnictví umístit zařízení obnovitelných energetických zdrojů – umístění fotovoltaických elektráren a ve druhé žádosti požadovali na svých pozemcích umístit sběr, zpracování a likvidaci odpadů. Zastupitelstvo města Nové Sedlo schválilo zapracování žádostí SÚ dne 16. 6. 2021 pod č. usnesení 25/2021 do Změny č. 1 ÚP Nové Sedlo.

NIKDY NEBYLO ZÁMĚREM SUAS VYBUDOVAT V NOVÉM SEDLE SPALOVNU ČI SKLÁDKU SMĚSNÉHO ODPADU.

Dne 23. 11. 2021 byla zveřejněna na úřední desce Veřejná vyhláška o zahájení veřejného projednání o pořízení Změny č. 1 s informací, že dne 10. 1. 2022 v 15.00 hodin se koná na MěÚ veřejné projednání. Tato veřejná vyhláška byla zveřejněna minimálně po dobu 30 dnů tj. od 23. 11. do 27. 12. 2021. Dne 6. 12. 2021 jsem opětovně informovala zastupitele a veřejnost na jednání zastupitelstvu města, že dne 10. 1. 2022 se uskuteční veřejné projednání Změny č. 1 ÚP Nové Sedlo.

Žádost SUAS ohledně sběru, zpracování a likvidace odpadů jsem vnímala jako velmi citlivou, proto jsem v průběhu prosince 2021 a ledna 2022 projednávala s představiteli SUAS jejich možnosti a mým cílem bylo, aby žádost ohledně zpracování odpadů byla z jejich strany stažena, což se povedlo a dne 7. 1. 2022 žádost o změnu ÚP sběru, zpracování a likvidace odpadů vzala SUAS písemně zpět.

Vždy jsem hájila a budu hájit zájmy města a všech občanů!!

Dne 10. 1. 2022 od 15.00 hodin proběhlo veřejné projednání Změny č. 1 Územní plánu města Nové Sedlo za účasti zástupců MěÚ Sokolov, zástupce SUAS Ing. Josefa Bucifala, Ing. arch. Fáry, zastupitelů a veřejnosti. Při zahájení tohoto jednání jsem všem přítomným oznámila, že předmětem Změny č. 1 nebude žádost SUAS ohledně sběru, zpracování a likvidace odpadů, jelikož společnost vzala svou žádost zpět, a má slova potvrdil i zástupce společnosti Ing. Josef Bucifal.

Pan Zelenka na začátku ledna mylně informoval veřejnost ohledně zpracování odpadů, skládky či spalovny. Před zveřejněním svých informací na sociálních sítí si měl ověřit aktuální stav projednávané problematiky u vedení města. Toto neučinil, pravděpodobně záměrně, s cílem poškodit dobré jméno vedení města.

Opětovně apeluji na občany, aby si potřebné informace získávali na úřadě, u vedení města, případně u úředníků. Zveřejňované informace pana Zelenky na sociálních sítí a v jeho zpravodaji jsou neúplné, zkreslené, zavádějící a postavené tak, aby poškodily vedení města.

Děkuji všem, kteří věnovali těmto řádkům pozornost

Ing. Věra Baumanová - starostka města

Datum vložení: 11. 1. 2022 14:50