Očkování - samoplátci

Očkování - samoplátci 1

Covid-19

Samoplátci v Karlovarském kraji se budou moci registrovat na očkování proti COVID-19 od pátku 11. června 2021 do očkovacího centra v KV Areně v Karlových Varech

Od pátku 11. června se budou moci registrovat na očkování proti COVID-19 v Karlovarském kraji také cizinci pobývající v ČR, kteří nejsou zapojeni do veřejného zdravotního pojištění. Možnost registrovat se jako samoplátci vakcinace budou mít i občané ČR, kteří taktéž nejsou pojištěnci zdravotních pojišťoven. Vakcinace proběhne výhradně v očkovacím centru v KV Areně Karlovy Vary.

Registrace prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/ bude podle věkových skupin v souladu s národní očkovací strategií umožněna cizincům (z EU nebo třetích zemí), kteří mají v ČR pobyt nad 90 dnů – konkrétně se jedná o následující skupiny:

a) cizinec s platným povolením k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v ČR

b) cizinec s platným dlouhodobým vízem

c) rodinný příslušník občana EU s povoleným přechodným  nebo trvalým pobytem v ČR

d) občan EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolení k trvalému pobytu na území

Platba bude možná jen prostřednictvím platební karty. Cena činí za 1 dávku Comirnaty (BioNTech/Pfizer): 408 Kč + 400 Kč za administrativu a aplikaci očkovací látky. Příchozí samoplátci se budou prokazovat cestovním pasem. „Denní maximální kapacita je 30 samoplátců denně. Pro cizince, kteří na očkování do KV Areny přijdou, máme pro snazší komunikaci připraveny cizojazyčné formuláře informovaného souhlasu,“ uvedla MUDr. Dagmar Uhlíková, krajská koordinátorka očkování a lékařská ředitelka Karlovarské krajské nemocnice.

Více informací k očkování samoplátců proti COVID-19 V Karlovarském kraji včetně dotazníků a dalších dokumentů najdou zájemci na stránce očkovacího centra v KV Areně: Nemocnice Karlovy Vary - OČKOVACÍ CENTRUM (nemkv.cz).

Datum vložení: 10. 6. 2021 14:52