Městská knihovna

vyjádření tajemníka MěÚ

Městská knihovna – uměle vyvolaný problém

V současné době, kdy prakticky všichni řešíme velmi složitou problematiku krizového stavu a mnoho občanů pomáhá vedení města řešit tuto situaci, jsem dostal informaci o tom, že pan Zelenka a jeho manželka, organizují petici týkající se činnosti knihovny. V tomto smyslu také uveřejnil pan Zelenka video nahrávku, který umístil na stránky Facebooku.

Chci občany města Nového Sedla ubezpečit, že městská knihovna fungovala, funguje a bude samozřejmě fungovat i nadále. Knihovna je financována z rozpočtu města a jedná se o organizační složku, která podle Organizačního řádu a organizačního schéma města spadá pod pravomoc tajemníka úřadu. V městské knihovně jsou 3 pracovní místa, se kterými se nadále počítá. Město nemá zájem rušit tato 3 místa pro knihovnice.

Vedení města pouze upravilo organizační schéma knihovny tím, že zde nebude vedoucí knihovny, ale 3 knihovnice podřízené tajemníku úřadu. Jako u všech složek a odborů města, kde je rovněž nadřízeným tajemník úřadu. V případě, že nebude funkce tajemníka, pravomoc přebírá starosta města. Není to nic nového a záleží pouze na rozhodnutí Rady města.

Vážení občané, to, co teď probíhá v Novém Sedle ze strany pana Zelenky, je pouze jeho osobní zájem pošpinit vedení města a snaha vytvářet v jakémsi zájmu její manželky „dusnou atmosféru“ na pracovišti. Paní Zelenková není propuštěná, není vyhozená, má stále místo v městské knihovně. V tomto smyslu dostala jasnou nabídku na pracovní zařazení. Je od počátku března 2020 na ošetřovném, a čekáme, jak se sama rozhodne a nastoupí do práce. Ani jednou, co je na ošetřovném na pracoviště oficiálně nepřišla a osobně nekomunikovala.

Chci Vás ubezpečit, že činnost Městské knihovny v Novém Sedle funguje normálně, paní Švandrlíková a sl. Sienková plně zabezpečují všechny služby a povinnosti městské knihovny, a jsou zde již od 25.5.2020 v „plné polní“ pro Vás připravené.

Od pana Zelenky je to vše vyvolaná umělá bublina poškodit vedení města, radní i zastupitele, kteří byli řádně demokraticky zvoleni v komunálních volbách v říjnu 2018.

Každý, kdo má zájem o vysvětlení problému mě může navštívit.

Přeji klidné dny.

Ing. Karel Tetur, tajemník úřadu