Nové Sedlo - Zjednodušená verze stránek

v Novém Sedle

Likvidace odpadů od občanů ve městě Nové Sedlo

Sběrný dvůr

Fyzické osoby jsou ze zákona povinny odkládat komunální odpad na místech k tomu určených a odpad odděleně shromažďovat, třídit a předávat k využití a odstraňování podle systému zavedeného obcí.  Pro Město Nové Sedlo platí obecně závazná vyhláška číslo 3/2006, systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu a systém nakládání se stavebním odpadem.

Znovu upozorňujeme občany  města Nové Sedlo, že velkoobjemový odpad (nábytek apod.) nesmí být ukládán vedle odpadových nádob. Pro tento druh odpadu jsou  určeny  velkoobjemové kontejnery, které si můžete objednat u fa CHOTES a.s., Chodov nebo odvést na „Sběrný dvůr Nové Sedlo“

Novou povinností každé obce je podle zákona o odpadech místo pro odkládání biologicky rozložitelných odpadů. V období od 1. dubna do 31. října bude sběrný dvůr odebírat  bioodpad, tj. odpad rostlinného původu, který neobsahuje ani nepřišel do kontaktu s biologickým odpadem živočišného původu. Do nádob be sběrném dvoře odkládejte listy a nať ze zeleniny, zbytky ovoce, odpad ze zeleně v domácnosti, travní hmotu, plevel, listí, jemné nebo drcené větve, piliny. V žádném případě do nádob nedávejte komunální odpad, živočišné zbytky (maso, kůže, kosti), exkrementy zvířat, papír, sklo, plasty, textil, kovy a nebezpečné odpady.

Město Nové Sedlo děkuje všem občanům, že se aktivně zapojují do programu – třídění odpadu.

Rozmístění stanovišť a druhů nádob :

1.

Chranišov - Před potokem

- plast, papír, sklo, N. karton

2.

Nové Sedlo - Sadová

14.

Nové Sedlo - u Družby

- plast, papír, sklo, N karton

15.

Nové Sedlo - Nádražní

žlutá

Základní informace pro správné třídění odpadu

Žlutý kontejner na plasty

ANO
Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.

NE
Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky

Modrý kontejner na papír

modráANO
Hodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly , cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okýnky sem můžete také vhazovat, zpracovatelé si s tím umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Ty se během zpracování samy oddělí.

NE
Do modrého kontejneru nepatří uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice

Zelený kontejner na sklo

zelenáANO
Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!

Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné.

NE
Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla.  Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Kontejner označený oranžovou nálepkou na nápojový karton

ANOoranžováKontejner na nápojové kartony nemusí být nutně celý oranžový, důležité je opět označení sbírané komodity oranžovou nálepkou na kontejneru. Pokud najdete oranžovou nálepku pak sem patří krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků, které je potřeba před vhozením do kontejneru řádně sešlápnout.

NE
Nepatří sem „měkké" sáčky, například od kávy a různých potravin v prášku. Neodhazujte sem ani nápojové kartony silně znečištěné zbytky potravin.

!!Znovu upozorňujeme občany města Nové Sedlo, že velkoobjemový odpad (nábytek apod.) nesmí být ukládán vedle odpadových nádob!! Pro tento druh odpadu jsou určeny velkoobjemové kontejnery.

Datum vložení: 2. 11. 2018 9:37