Ukliďme Česko v Novém Sedle - 6.4.2019

V sobotu se uklízelo v rámci akce Ukliďme Česko i Novém Sedle.

Spolek NOVÝ KURZ opět nezklamal a dne 6.4.2019, jako každý rok, připravil akci v podobě brigády. Letos se sešlo neskutečně mnoho lidí a dětí, kterým není lhostejný nepořádek kolem sebe a chtějí mít město čisté a uklizené.

V sobotu se naši příznivci a členové spolku rozdělili do několika skupin. Jedna skupina pomohla vynosit a uklidit nepotřebné věci  v Oáze klidu – Loučky,o.p..s, a pomoci paní ředitelce I. Hanzlíčkové, druhá skupina uklidila celou ulici ve Sklářské, před i vzad , kde přispěli svou prací i obyvatelé panelového domu čp. 489-492. Třetí skupina se „vrhla“ na úklid okolo vodní plochy Velká Anna, a to hlavně v zadní stromové části, kde vede pěšina okolo rybníka. Vytahovali jsme polámané větve, prostříhávali jsme keře, hrabali starou trávu a sbírali odpad okolo celé Anny. Čtvrtá skupina pracovala  v Chranišově, kde posbírala směrem na osadu mnoho odpadu hozeného okolo této silnice včetně hadrů. Pátá poslední skupina byla v Loučkách směrem na Kateřinu, kde rovněž posbírali mnoho různého odpadu.

Celkem se na brigádě po celém městě podílela skupina 35-40 lidí včetně dětí.

Po práci jsme na Anně rozdělali oheň, kde jsme si všichni opekli špekáčky a párky, něco popili, a děti dostali rovněž pudink a nějakou tu sladkost. „Kluci z technických“ pomohli ve formě zapůjčení nářadí, pytlů a auta. Všechen nasbíraný materiál byl ještě týž den převezen do sběrného dvora.

Děkuji moc všem, kteří se o úklid města zasloužili. Opět je naše město zase o kousek hezčí a čistší.

Vytvořeno: 8. 4. 2019
Poslední aktualizace: 9. 4. 2019 08:10