EU

Zateplení, rekonstrukce střechy a osazení topného zdroje bytového domu č. p. 118 Loučky, registrační číslo projektu CZ.06.2.11/0.0/0.0/16_098/0007243

Na projekt je poskytována finanční podpora z Evropské unie.

Hlavním cílem projektu je snížení konečné spotřeby energie, snížení emisí skleníkových plynů, snížení emisí primárních částic. V domácnostech bude lépe klasifikována spotřeba energie. Dojde ke snížení množství emisí primárních částic a prekurzorů sekundárních částic.

Město obdrželo dotaci z 37. Výzvy IROP – Energetické úspory v bytových domech. Město získalo na stavbu dotaci ve výši 42% z celkových uznatelných výdajů. Na stavbu je zpracována prováděcí PD a je vydané pravomocné stavební povolení. V srpnu 2018 bylo zahájeno výběrové řízení na zhotovitele. Nejnižší nabídkovou cenu předložila firma Libeko s.r.o, Praha 1. Stavba by byla zahájena 1. 1. 2019 a bude dokončena k 31. 8. 2019.

Hlavními aktivitami je, že stavbou bude bytový dům zateplen, opravena a zateplena střecha, budou vyměněna okna a bude instalován nový zdroj tepla – plynový kondenzační kotel pro vytápění 8 bytových jednotek, dále bude osazeno tepelné čerpadlo na ohřev teplé vody.

Celkové způsobilé výdaje činí 6.377.967,- Kč, přidělená dotace činí 2.678.746,-Kč.

dotace