Rušení nočního klidu

Typ: náš tip
informace + soubor ochránce práv

Rušení nočního klidu

Doba nočního klidu je pro účely ochrany před hlukem a vibracemi stanovena v ustanovení § 34 Zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů jako doba mezi 22 hodinou večerní a 6 hodinou ranní.

Podnět - oznámení k narušování nočního klidu může podat kdokoliv, kdo se cítí omezen na svých právech. V uvedené věci je oprávněna konat Městská policie a Policie ČR.

Oznámení o rušení nočního klidu lze podat osobně, telefonicky nebo e-mailem na Městské policii Nové Sedlo (Masarykova 502, 357 34 Nové Sedlo, tel. č. 602 891 265, e-mail: mpolicie@mestonovesedlo.cz) nebo Policii ČR, OO Loket (Tyršovo náměstí 93/1,357 33  Loket, tel.:974 376 762, e-mail: okrpkvk.vs.oolok@pcr.cz, soooploket@mvcr.cz).

Při osobním jednání je zapotřebí předložit jakýkoliv průkaz totožnosti (nejlépe občanský průkaz). Oznámení však lze provést i anonymně telefonicky. K oznámení v uvedené věci není zapotřebí vyplňovat žádný formulář a nehradí se žádné poplatky.

Rušení nočního klidu je řešeno v rámci možností bezodkladně, hlídka MP nebo Policie ČR na místě zjistí skutečný stav věci a provede nezbytná opatření k odvrácení narušování nočního klidu. Věc se řeší na místě nebo po zadokumentování postoupením příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Při řešení vzniklé situace se postupuje podle následujících právních předpisů:

• Zákon č.553/91 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů
  • Zákon č.273/2008 Sb., o Policii České republiky, ve znění pozdějších předpisů
  • Zákon č.250/2016 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů
  • Zákon č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, ve znění pozdějších předpisů

Vytvořeno: 20. 9. 2017
Poslední aktualizace: 17. 10. 2017 23:02